UNIA POETYCKA WOJCIECHA SIEMIONA w Mszczonowie

Ocena użytkowników:  / 0

Zapraszamy na Uroczyste Spotkanie Unii Poetyckiej Wojciecha Siemiona, które obędzie się w Mszczonowskim Ośrodku Kultury w najbliższy poniedziałek 19.11  o godz. 11.oo.


W skład Unii Petrykowskiej stworzonej przez wielkiego wspaniałego aktora - Wojciecha SIEMIONA wchodzi dziewięć lokalnych szkół: w Białej Rawskiej, Józefinie, Mszczonowie, Lutkówce, Tarczynie, Jaktorowie, Kruszewie, Kuklówce i Osuchowie. Szkoły te były objęte szczególną pieczą artysty oraz hojnie przez niego obdarowywane tzw. „Darami", w skład których wchodziły wybitne dzieła sztuki, które można obecnie oglądać w szkolnych galeriach. Każdy dar został upamiętniony wydaną własnym sumptem książeczką, gdzie obrazy zostały niejako „oprawione" w piękną poezję i pasjonujące refleksje wielkiego znawcy poezji i mecenasa sztuki jakim był niewątpliwie Wojciech SIEMION.
Kontynuacji tej szlachetnej i wspaniałej idei po tragicznej śmierci aktora podjęli się właśnie członkowie Stowarzyszenia Unia Poetycka Wojciecha SIEMIONA z żoną artysty Barbarą KASPER-SIEMION na czele oraz Wolontariat DOBRE SERCE z Grójca.

Serdecznie zapraszamy, spotkajmy się w Mszczonowie!

Karol Pietrzak

 

 

 

 

.